Злочини РФ в Україні не мають терміну давності, - Єльченко в Радбезі ООН

Цензор.НЕТ
Злочини РФ в Україні не мають терміну давності, - Єльченко в Радбезі ООН

Про це він заявив під час засідання Радбезу, присвяченого роботі міжнародних трибуналів щодо колишньої Югославії та Руанди, коментуючи заяву представника Росії про нібито внутрішнй характер конфлікту в Україні, передає Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

"Реакція Росії на виступ делегації України вказує на те, що російська сторона сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі. Однак ми хотіли б нагадати Російській Федерації, що її злочини в Україні не мають терміну давності", - сказав Єльченко.

Дипломат повідомив, що йому "не хотілося б знову повторювати вже і так відому позицію з приводу злочинів агресора, якими зараз займаються міжнародні суди".

"Найбільш чесним і відповідальним шляхом виходу із ситуації, створеної Росією, є припинення агресії, надання відповідних запевнень і гарантій, що вона не повториться, а також повна компенсація за всю завдану шкоду", - підкреслив дипломат.

Крім того, раніше на цьому засіданні український постпред заявив, що досвід міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії дає сподівання на те, що військові злочини, злочини проти людяності та інші великі порушення прав людини, скоєні Росією проти України, не залишаться без покарання і правосуддя буде здійснено.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3037910