Зростання ВВП сповільнилося, Укртелеком домовився з lifecell та інші головні новини бізнесу

Новое Время
Зростання ВВП сповільнилося, Укртелеком домовився з lifecell та інші головні новини бізнесу

ТОП головних новин бізнесу за 14 лютого від НВ Бізнес.

Зростання економіки України сповільнилося, зовнішня торгівля пішла в "мінус"

Від'ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу України в 2017 році збільшилася в 5 разів і склало $2,63 млрд, тоді як за 2016 рік зовнішньоторговельний баланс країни був зведений з профіцитом $540 млн.

У торгівлі товарами імпорт значно перевищив експорт: негативне сальдо склало $6,33 млрд. У той же час, в торгівлі послугами зафіксальдо склало $5,1 млрд (експорт перевищив імпорт).

Тим часом економіка України забарилася темпи зростання під кінець 2017 року. Так, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) в четвертому кварталі 2017 виріс на 1,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Це менше, ніж було 2,1% зростання в третьому кварталі-2017 до аналогічного показника попереднього року.

НБУ констатував зміцнення гривні

Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається в останні тижні, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників вже зайняли більш сприятливі фактори, під впливом яких з січня на міжбанківському ринку росло пропозицію валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї. Про це заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

Кабмін дав старт передачі ГТС в нову компанію

Кабінет міністрів України схвалив документ, який визначає чіткі терміни відділення від НАК Нафтогаз України функції транспортування і зберігання газу.

Постанова уряду передбачає передачу майна Укртрансгаз (газотранспортної труби і підземних сховищ) новому компанії-газовому оператору Магістральні газопроводи України.

Уряд запропонував розширити санкції проти Росії

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про внесення змін до закону про санкції, який потенційно може передбачати розширення санкцій проти Росії.

Деталі законопроекту не озвучили, проте згідно з пояснювальною запискою, така пропозиція обумовлена ​​небезпекою використання програмного забезпечення з російським походженням.

Укртелеком і lifecell домовилися з приводу з'єднання мереж

Компанії Укртелеком і lifecell прийшли до взаємовигідної угоди з проблемних питань в частині підписання договору про взаємне з'єднання мереж операторів.

"Ми знайшли комерційне рішення, яке задовольнило обидві сторони в рамках ринкової практики", - повідомив генеральний директор компанії Юрій Курмаз. У той же час будь-які деталі угоди компанії відмовилися озвучувати.