У НАБУ заявили, що прийняття запропонованого коаліцією законопроекту завдасть нищівного удару по боротьбі з корупцією

Гордон
У НАБУ заявили, що прийняття запропонованого коаліцією законопроекту завдасть нищівного удару по боротьбі з корупцією

У Національному антикорупційному бюро України попередили, що ухвалення законопроекту №7362, який дає право Верховній Раді звільняти глав антикорупційних органів без аудиту, завдасть нищівного удару по боротьбі з корупцією. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті НАБУ.

"Представники двох фракцій правлячої коаліції запропонували законопроект, який повністю знищує гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро", – зазначили у відомстві.

У НАБУ нагадали, що документ, зокрема, значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ завдяки наданню її членам доступу до державної таємниці та права перевіряти не тільки завершені й передані в суд справи, але і поточні розслідування.

"У разі ухвалення цього законопроекту буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт. На жаль, існує велика ймовірність, що даний законопроект може бути ухвалений найближчим часом. Переконані, зазначені кроки є частиною великого плану, який увійшов в активну фазу минулого тижня, головною метою якого є знищення НАБУ і САП, блокування розслідувань щодо топ-посадовців і звільнення топ-корупціонерів від відповідальності", – заявили у відомстві.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким запропоновано надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можна виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним чиновникам призводить до їхньої відставки.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що рекомендуватиме скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

7 грудня законопроект зняли з порядку денного.