Столтенберг: НАТО відновлює військові контакти з Росією

5 канал
Столтенберг: НАТО відновлює військові контакти з Росією

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє про відновлення Альянсом контактів з Росією по військових каналах, повідомляє УНІАН.

"Після довгої перерви у використанні контактів по військовій лінії ці канали були використані главою військового комітету та головнокомандуючим військами НАТО в Європі. Вони обидва дивляться, як зробити так, щоб ці канали функціонували і були на місцях", - сказав він.

Генсек зазначив, що ініціатива (щодо відновлення контактів по військовій лінії) була висунута під час засідання Ради Росія-НАТО, і вона має призвести "до конкретного процесу, під час якого ми можемо домовитися щодо заходів стосовно посилення безпеки у повітрі над Балтійським морем".

Також, за словами Столтенберга, важливо, щоб сторони інформували одна одну щодо навчань, тому що це "допомагає прозорості, передбачуваності, тому що коли є більше військової діяльності, ризики збільшуються, і важливо запобігти нещасним випадкам".

Генсек альянсу наголосив, що підхід до РФ "оборона та діалог", а не "оборона чи діалог" був затверджений на саміті у Варшаві.