Кращий подарунок до 70-річчя країни. Президент Ізраїлю прокоментував рішення Трампа щодо Єрусалима

Новое Время 2
Кращий подарунок до 70-річчя країни. Президент Ізраїлю прокоментував рішення Трампа щодо Єрусалима

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін назвав рішення свого американського колеги Дональда Трампа з приводу Єрусалима найкращим подарунком до майбутнього 70-річчя єврейської держави.

"Немає більш доречного і прекрасного подарунка напередодні 70-річчя незалежності держави Ізраїль. Єрусалим не є і ніколи не буде перешкодою на шляху до миру для тих, хто його хоче", - написав Рівлін в Twitter.Ізраїльтяни будуть відзначати ювілей навесні 2018 року.

Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалимстолицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинські власті мають намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.