У США вирують криваві протести

Канал 24
У США вирують криваві протести

Антирасисти виступили проти знесення пам'ятника генералу Конфедерації під час громадянської війни в США, після чого скасували рабство. Проти них сутичками пішли агресивно налаштовані білі націоналісти. Президент США Дональд Трамп закликав зупинити протести та заспокоїтися.

Ми уважно стежимо за жахливими подіями, що розгортаються у Шарлотсвілі. І ми засуджуємо ці прояви ненависті, фанатизму та насильства з обох сторін протестувальників. Ми закликаємо їх зупинитися, – заявив президент США Дональд Трамп.

Після численних сутичок влада вирішила заборонити проведення протестів та оголосила в місті надзвичайний стан. Контролювати вулиці Шарлоттсвілля вийшли сотні поліцейських.

Читайте також: У США поліцейський вертоліт розбився у місті, де проходять демонстрації: є загиблі

Неподалік парку, де встановлений пам'ятник, в натовп протестувальників влетіла автівка. Загинула 32-річна жінка. Правоохоронці швидко знайшли підозрюваного. Ним виявився 20-річний Алекс Філдс-молодший, виходець зі штату Огайо. Наразі він перебуває під вартою.

Я знала, що він збирається на мітинг. Я нічого йому не казала, бо намагаюся залишатися позаду його політичних поглядів, але я ніколи не думала, що він зможе таке зробити, – сказала матір водія Саманта Блум.

Наразі заворушення затихли. Поліція затримала чотирьох учасників протестів. Всі постраждалі перебувають у лікарнях. Люди в інших містах країни вийшли на вулиці зі свічками, щоб підтримати тих, хто постраждав наслідок насильства під час сутичок.