ФБР оприлюднив офіційну заяву щодо співпраці з НАБУ

5 канал 1
ФБР оприлюднив офіційну заяву щодо співпраці з НАБУ

Федеральне бюро розслідувань Сполучених Штатів оприлюднило офіційну заяву щодо співпраці з НАБУ. Про це повідомляє українська служба "Голосу Америки".

Як стало відомо, працівники ФБР працюють у Національному антикорупційному бюро на тимчасовій основі.

"Співробітники ФБР працюють…у НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі на підтримку відносин між сторонами. Ці спеціальні агенти та аналітики не є оперативними (are not operational - мова оригіналу). Будь-які заяви про протилежне – неправдиві", - наголосили у Бюро.

Також там зауважили, що пріоритетом для ФБР є викорінення корупції.

"Викорінення корупції є пріоритетом для ФБР і ми постійно працюємо з нашими партнерами у правоохоронних агенціях в цілому світі, щоб розслідувати корупцію та надати допомогу, коли нас про це просять. Ми цінуємо наші відносини з НАБУ та САП і вважаємо, що їх співробітники професіонали та заслуговують на довіру", - йдеться у заяві.

На думку американських колег, "НАБУ та САП - це молоді організації, які зіткнулись із великими викликами у роботі, яку вони здійснюють для України".

У Федеральному бюро розслідувань також наголосили: і надалі надаватимуть НАБУ та САП підтримку та допомогу, "яка їм необхідна у їх важливій роботі заради народу України".

Зауважимо, що ФБР та НАБУ співпрацюють на підставі Меморандуму щодо порозуміння, підписаного між відомствами у червні 2016 року.

"Цей меморандум дозволяє ФБР надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі (САП) допомогу у сфері розслідувань, підготовки розвитку. ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом щодо порозуміння", - резюмували у ФБР.

Нагадаємо, раніше Держдеп США відреагував на "антикорупційні війни" в Україні. Згодом в ЄС вперше пояснив свою позицію стосовно ГПУ та НАБУ.