Голова розвідки ФРН про абміції Кремля: Не варто плекати надії щодо Криму

5 канал 1
Голова розвідки ФРН про абміції Кремля: Не варто плекати надії щодо Криму

Глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини(BND) Бруно Каль запевняє, що нині немає підстав вважати, що відносини Заходу з Росією покращаться - за президентства Володимира Путіна. Про це Бруно Каль заявив під час виступу у Фонді імені Ганса Зайделя в Мюнхені, передає DW.com.

Як зазначив очільник BND, труднощі не зникнуть, "силові амбіції Росії зростатимуть", відтак "не варто більше плекати надії щодо питання Криму".

Також повідомляється, що після проведення великомасштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів Федеральна розвідка Німеччини констатувала "вражаючу" модернізацію озброєння, а також вміння керувати військами. Це, за словами Каля, "вселяє занепокоєння".

На думку голови BND, Росія прагне повернути собі роль лідера на європейському континенті. Метою Москви є зокрема, "послабити Євросоюз і відштовхнути США, а особливо - вбити між ними клин".

"Замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу", - відзначив глава німецької спецслужби.

Він також додав, що у разі повернення Росії як гравця на світовій політичній арені, це буде "незручний сусід". Особливо актуальним це стає, зважаючи на розміщення ракет малої дальності неподалік Калінінграду.

Дивіться також фотогалерею за темою: