У Криму висунули нові звинувачення політв’язню Балуху, який вивісив вдома прапор України

Новое Время 2
У Криму висунули нові звинувачення політв’язню Балуху, який вивісив вдома прапор України

Влада окупованого Криму висунули Володимиру Балуху звинувачення за новою статтею.

Про це повідомила Кримська правозахисна група.

В’язню вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за статтею 321 Кримінального кодексу РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Раніше у цій же справі Балуха звинувачували у насильстві щодо представника влади.

За версією слідства, у серпні 2017 року Володимир Балух під час ранкового огляду камер СІЗО вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого узяв флакон миючого засобу і знову вдарив його по правій руці.

Як стверджує захист українця, правоохоронець сам напав на Балуха – вдарив його, нецензурно ображав та принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео з камер спостереження. Однак, за заявою Балуха, розслідування щодо Ткаченка так і не почали.

Експерти Кримської правозахисної групи вважають, що існує велика імовірність того, що в рамках цієї справи Балуха знову відправлять у СІЗО.

Раніше повідомлялося, що політв'язень Володимир Балух у п'ятницю, 1 грудня, вийшов зі слідчого ізолятора. До нього застосували запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, "суд" анексованого Криму виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху: 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 тис. руб.

ФСБ затримала Володимира Балуха вранці 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі його будинку були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Підконтрольна Кремлю влада Криму вимагала від Володимира Балуха зняти встановлену 29 листопада на стіні власного будинку табличку Вулиця Героїв Небесної сотні, 18.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через розміщену на стіні табличку і прапор України у дворі його будинку.