У ЛОР розповіли, чому відмовляють добровольцям у наданні статусу учасників бойових дій

ВГОЛОС 1

На Львівщині бійцям-добровольцям відмовляють у наданні статусу учасника бойових дій та відповідного посвідчення здебільшого через неналежно оформленні документи чи невідповідні обов’язки на війні.

Про це сьогодні, 14 березня, під час прес-конференції розповів заступник голови ЛОР, голова спецкомісії при ЛОДА з визнання добровольців учасниками бойових дій Володимир Гірняк, передає кореспондент «Вголосу».

«Відмови є. Бувають такі комісії, коли просто неналежним чином оформленні документи. Бувають випадки, коли люди змішують функції волонтера і добровольця, - зазначив він.

Також Володимир Гірняк додав: «Я постійно наголошую на комісії: дуже погано, коли людина отримує це посвідчення і займається героїзмом. І коли хтось загинув чи поранений, хтось ховав друзів, а хтось хоче прикриватися цим посвідченням. Ми такі питання намагаємося відслідковувати. Питаємо у керівників підрозділів, батальйонів відповідних».

Розповів заступник голови ЛОР і про те, що відповідна комісія планує внести певні зміни у порядок визнання на обласному рівні добровольців учасниками бойових дій. Зокрема, «один місяць бути добровольцем – це недостатньо, щоб отримати посвідчення».

Учасники конференції також нагадали, що для того, аби отримати посвідчення учасника бойових дій, добровольцям необхідно подати такі документи: заяву, довідку від командира батальйону, також представити свідчення двох свідків - учасників бойових дій, які додають копію свого посвідчення учасника бойових дій і довідку про безпосередню участь в АТО. Можна додати і фото чи відеоматеріали.