Геращенко назвала теми, які піднімуть на зустрічі нормандської четвірки в Мюнхені

Новое Время
Геращенко назвала теми, які піднімуть на зустрічі нормандської четвірки в Мюнхені

На зустрічі глав МЗС нормандської четвірки на полях Мюнхенської конференції з безпеки порушать питання звільнення заручників і вихід представників Росії зі Спеціального центру з контролю і координації режиму припинення вогню.

Про це розповіла віце-спікер Ради і представник України в Мінську Ірина Геращенко на брифінгу, пише Інтерфакс-Україна.

"Питання заручників буде одним з пріоритетних і ключових під час зустрічі міністрів закордонних справ у нормандському форматі", - сказав вона.

Геращенко підкреслила, що питанням звільнення заручників займається і президент України Петро Порошенко. Звільнення заручників залежить від президента РФ Володимира Путіна.

"Питання звільнення заручників залежить від однієї людини. Його прізвище Путін. І тому очевидно, що дуже важливо про це говорити саме з ним", - додала Геращенко.

Другою темою обговорення стане вихід російських офіцерів з СЦКК.

У той же час, у МЗС РФ поки не можуть підтвердити проведення зустрічі нормандської четвірки на рівні міністрів.

Раніше глава Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер анонсував зустріч нормандської четвірки на полях конференції.


Нормандська четвірка або Нормандський формат - дипломатична група високопоставлених представників чотирьох країн (України, Німеччини, Франції та Росії). Її метою є стабілізація ситуації на Донбасі і виконання Мінських угод. Зустрічі проводяться як на рівні глав МЗС, так і на рівні глав держав.