Волонтер Свірко: Справу про розтрату коштів при закупівлі пального для Міноборони розсиплеться. Це 100%

Гордон
Волонтер Свірко: Справу про розтрату коштів при закупівлі пального для Міноборони розсиплеться. Це 100%

У справі про розтрату коштів під час закупівлі пального для Міноборони немає складу злочину, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" волонтер, екс-голова комітету із конкурсних торгів Міноборони Олег Свірко.

"Сподіваюся, слідство дійде істини. А істина полягає у тому, що жодного складу злочину немає. Це я можу стверджувати точно. Порушень закону не було. Я добре знаю Павловського (заступник міністра оборони Ігор Павловський. – "ГОРДОН"), і мені відомо, як усе відбувалося. Чому йому висунули обвинувачення? Думаю, йде конкурентна боротьба у двох напрямах. По-перше, між постачальниками. А по-друге, боротьба всередині Міноборони між деякими товаришами, які бажають установити контроль над потоками", – зазначив Свірко.

За його словами, відмова представників Міноборони від постачання пального спричинила б істотне зниження обороноздатності української армії.

"Міноборони шукало можливість забезпечити постачання пального армії у той період, коли забезпечення наших військ було критичним. На той момент не було інших варіантів, окрім як підписати додаткову угоду про негайне постачання пального армії. На мій погляд, цим людям потрібно пам'ятник поставити за те, що вони у такій складній ситуації не побоялися взяти на себе відповідальність і підписали документи. В іншому разі обороноздатність нашої країни була б, м'яко кажучи, під величезною загрозою", – наголосив співрозмовник.

На його думку, представники оборонного відомства не отримали жодної особистої вигоди від укладення угоди з постачальниками пального.

"Справа про розтрату коштів під час закупівлі пального для Міноборони розсиплеться. Це 100%. Жодного злого умислу у представників відомства не було. Я впевнений, що вони не отримали від цього жодного зиску. Ціни, за якими закупили це пальне, були найнижчими на той період", – заявив Свірко.

11 жовтня Національне антикорупційне бюро України затримало заступника глави Міноборони і керівника департаменту за підозрою у розтраті 149 млн грн під час закупівлі пального. Досудове розслідування детективи почали у вересні 2016 року. Ідеться про директора департаменту держзакупівель МОУ Володимира Гулєвича і заступника міністра оборони генерал-майора Ігоря Павловського. Загалом у справі фігурує шість чиновників Міноборони.

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко розповів, що кримінальна справа пов'язана з компанією "Трейд Коммодіті", до якої має стосунок бізнесмен Андрій Адамовський. За словами парламентарія, Адамовський є партнером нардепа від БПП Олександра Грановського. Останній заперечує причетність до компанії.

За інформацією "Українських новин", посадові особи "Трейд Коммодіті", які фігурують у справі, утекли.

Павловський заявив, що ніколи в житті не віддавав злочинних наказів. За його словами, Міноборони купило пальне за найнижчою ціною в Україні.

12 жовтня Солом'янський суд відправив Павловського під цілодобовий домашній арешт. Такий самий запобіжний захід обрали Гулєвичу.

Глава оборонного відомства Степан Полторак не виключив, що піде у відставку, якщо суд визнає його заступника винним.