Маніпуляції та дезінформація в соцмережах уже вплинули на вибори у 18 країнах, - Freedom House

Цензор.НЕТ 5
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, про це йдеться в оприлюдненій 14 листопада щорічній доповіді "Свобода у мережі-2017" міжнародної правозахисної організації Freedom House.
За даними правозахисників, онлайн-маніпуляції і тактика дезінформації торік відіграли важливу роль на виборах у щонайменше 18 країнах, зокрема і вплив Росії на виборчий процес у Сполучених Штатах Америки.
"Використання платних коментаторів і політичних ботів для поширення державної пропаганди уперше використали Китай і Росія, але тепер це глобальне питання", - заявив президент Freedom House Майкл Абрамович.
Дослідники нагадують, що українська влада заблокувала деякі інтернет-сервіси російського походження, серед яких популярні соціальні мережі і пошукова система. Це сталося після того, як російські агенти заполонили соціальні медіа сфабрикованими повідомленнями, які просувають вплив Кремля.
Серед країн, які обмежують інтернет найменше, названо Ісландію, Естонію і Канаду, Сполучені Штати посіли п'яте місце в цьому списку.
Серед найгірших у списку з 65 країн - Китай, Росія посідає 15-те місце за рівнем несвободи в мережі.