У Бухаресті Клімкін запевнив, що ні одна румунська школа в Україні закрита не буде

Гордон 2
У Бухаресті Клімкін запевнив, що ні одна румунська школа в Україні закрита не буде

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Бухареста запевнив румунських парламентаріїв, що жодної румунської школи в Україні не закриють. Про це повідомила у своєму Twitter прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца.

"Він ще раз наголосив: жодна румунська школа не буде закрита. Ніякої асиміляції", – написала Беца.Вона зазначила, що міністр роз'яснив парламентаріям положення закону.Раніше Беца повідомила, що парламент Румунії виступає за конструктивне обговорення законодавчого акта.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, Болгарія та Греція.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила занепокоєння новим українським законом "Про освіту". У документі наголошують, що новий закон спричинить суттєве скорочення прав національних меншин. Українська делегація, крім Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.

Під час дебатів представник Румунії Аттіла Короді заявив: "Тиск на меншини нічого доброго вам не дає. Добросусідські зв'язки з Угорщиною, Румунією, Польщею необхідні. Якщо ви будете підривати мости, це вашій країні не допоможе".