День числа "Пі" у Сумах відзначили рекордом "людини-комп'ютера" (Відео)

5 канал 1
День числа

День числа "Пі" у Сумах відзначили рекордом. Артем Гарін назвав на пам'ять 23 тис. знаків після коми числа "Пі". Перед встановленням рекорду претендента ретельно перевірили, а послідовність чисел розбили на частини і просили відтворити у різному порядку.

Перед стартом рекорду Артема перевіряють за допомогою металошукача на наявність пристроїв-підказок. А щоб перевірити як людина-комп'ютер орієнтується у цифрах після коми числа "ПІ" – розбили їх на 31 комбінацію з десятків та сотень, які в хаотичному порядку просять назвати.

Друг Артема весь цей час не випускає з рук теку із роздрукованими 23 тис. знаків після коми числа "ПІ". Він контролює процес. З іншими друзями допомагав Артему готуватися до рекорду останні кілька місяців.

"У хаотичному порядку задавали йому ці ж десятки з цього ж масиву, і він намагався максимально швидко відтворювати їх. Бувало ми його тренували і в момент наших зустрічей, коли ми збираємося компанією", – згадує Ельдар Керімов.

Щоб назвати всі комбінації, Артему вистачає трохи більше 10 хвилин. Найменший час, який рекордсмен витрачав на пригадування чисел – 5 секунд.

Керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова наголошує: "Ми все ж пішли на ту номінацію, якої ще не було в Україні досі. Для того, щоб показати, що Артем на просто знає цей масив чисел, – ми говоримо про надвеликий масив чисел у 23 тис. знаків, – а він може ними вільно оперувати".

Для Артема це вже третій рекорд з перевірки пам'яті. Два попередні рази йому вдалося відтворити близько 5 тис. та 10 тис. знаків після коми числа "Пі".

"На підготовку пішло близько півроку, останні два місяці – більш активно. Звичайно ж я задоволений тим результатом, який сьогодні є. Можна було б швидше, але як то кажуть "хто не задовольняється малим, той не буде задоволений нічим", – розповідає сам рекордсмен.

Для встановлення наступного рекорду Артем планує запам'ятати цифр після коми числа "Пі" удвічі більше.

Анастасія Горпінченко, "5 канал"