Послів України немає в 17 державах – МЗС

Гордон 1
Послів України немає в 17 державах – МЗС

Станом на січень 2018 року послів України немає у 17 іноземних державах. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України на запит агентства "Українські новини".

Із травня 2009 року в України немає посла в Ефіопії, із серпня 2013 року – в Казахстані, з квітня 2014 року – у Швейцарії, з травня 2014-го – в Данії і Чорногорії, із червня 2014-го – на Кубі, а з липня 2014-го – в Алжирі. Із серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії та Вірменії.

Посла України в Росії Володимира Єльченка звільнили у грудні 2015 року.

2017 року звільнилися посади послів України в Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії та Південно-Африканській Республіці.

Послів в іноземних державах призначає і звільняє президент за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюють підписами прем'єр-міністр і міністр закордонних справ.

На запитання, чи вносив міністр закордонних справ Павло Клімкін президентові Петру Порошенку подання на призначення послів у вищезгаданих країнах, МЗС не відповіло.

Зовнішньополітичне відомство зазначило, що процедура призначення послів є тривалою, оскільки вимагає підбору кандидатури, погодження президентом, очікування агремана сторони, що приймає, і підготування указу.