Аббас заявив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю рівнозначно відмові США від ролі посередника в мирних переговорах

Гордон
Аббас заявив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю рівнозначно відмові США від ролі посередника в мирних переговорах

Президент Палестини Махмуд Аббас назвав Єрусалим "вічною столицею Держави Палестина". Так він відреагував на сьогоднішню заяву президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і перенесення туди посольства Сполучених Штатів із Тель-Авіва, повідомляє Reuters.

Аббас підкреслив, що рішення Трампа рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах між Ізраїлем і Палестиною.

Сьогодні Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував Трампу за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди забезпечуватиме свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.

Глава Палестини Махмуд Аббас у 2014 році пропонував зробити Єрусалим спільною столицею двох держав.

Ще будучи кандидатом у президенти США, Трамп пообіцяв прем'єр-міністрові Біньяміну Нетаньяху в разі перемоги на виборах визнати Єрусалим "неподільною" столицею Ізраїлю.

6 грудня президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва через визнання США Єрусалима столицею Ізраїлю.