Українець хоче потрапити в НБА через "чорний вхід"

Експрес
Українець хоче потрапити в НБА через

Форвард збірної України Максим Пустозвонов підтвердив інформацію про те, що продовжить кар"єру в одній з команд Ліги Розвитку НБА (G-League).

Що таке ця Ліга Розвитку і чи відкриває вона двері до НБА про яку так мріє Пустозвонов? Про це "Експрес" запитав у дворазового чемпіона НБА у складі "Лос-Анджелес лейкерз" Станіслава Медведенка.

- Тут є дві сторони медалі, - каже нам Станіслав Медведенко. - З одного боку G-League досить цікава, бо за нею слідкують представники НБА. Тобто шанс засвітитися там і перейти в НБА є, але... В G-League виступають не молоді і перспективні баскетболісти, а ті, кар"єра яких вже, грубо кажучи, на заході. Тобто це останній шанс для тих, хто мріє потрапити в НБА. Навіть статистика показує, що дуже мало людей звідти проривається нагору.

Цю лігу команди НБА використовують для того, щоб дати більше ігрової практики тим гравцям, які не проходять в основу, або тим, які відновлюються від травм.

- Якщо порівняти G-League і студентську лігу. Яка в Америці престижніша?

- Звісно, що студентська ліга! Тут навіть двох думок бути не може. Навіть Європейська ліга набагато престижніша від G-League. А в студентській грає перспективна молодь і саме ця ліга є основним джерелом для команд НБА.

- Які зарплати крутяться у цій Лізі розвитку?

- Все залежить від агента, як він спрацює і які гроші зможе вибити для свого підопічного. Але на скільки я знаю, зарплати там невисокі. У європейських клубах плятять більше, ніж там. Якщо перед баскетболістом стоїть вибір, або G-League, або Євроліга, 90 відсотків надають перевагу європейським змаганням. Максим зробив свій вибір і це його право. Можливо йому вдасться прорватися в  елітний дивізіон.

- Наразі в НБА грає лише один українець Олексій Лень. Якими  бачите його перспективи?

- Міжсезоння він провів на драфті, його ніхто не вибрав і він підписав річний контракт зі своїм "Фініксом". Як на мене, це відмінний варіант для продовження кар"єри. Він має ще один рік в НБА щоб довести свою профпридатність. І він це вже почав робити. В передсезонному матчі проти "Портленда" Олексій вийшов на заміну і зробив дабл-дабл. Його команда програвала 20 очок, але Лень просто блискуче увійшов у гру, набрав 14 очок, зробив 14 підбирань і в підсумку "Фенікс" переміг 114:112. Якщо він гратиме  в такому ж стилі, за його кар"єру в НБА я буду спокійний.