Французький філософ Леві про розширення ЄС: Прощай, Туреччина. Ласкаво просимо, Україна!

Гордон
Французький філософ Леві про розширення ЄС: Прощай, Туреччина. Ласкаво просимо, Україна!

Французький філософ і письменник Бернар-Анрі Леві під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) 15 вересня в Києві заявив, що оптимістично ставиться до вступу України в Європейський союз, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Він зазначив, що для цього країні доведеться зробити не більше, ніж Туреччині 30 років тому.

"Туреччина була набагато далі в питанні моральних цінностей, економічних параметрів, ніж ви зараз в Україні. Ось чому я оптиміст. Ось чому я дійсно вважаю, що справжньою відповіддю на це піднесення старих імперій і зникнення західних імперій може бути початок такого процесу з Україною. Кілька тижнів тому, як ви знаєте, було названо процес вступу Туреччини (в ЄС. – "ГОРДОН") фарсом, комедією, насмішкою. Я б хотів скористатися цією сценою сьогодні, щоб сказати: "Прощавай, Туреччино. Ласкаво просимо, Україно! На жаль, прощавай, Великобританіє", – заявив філософ.

Туреччина подала заявку на вступ до Євросоюзу ще в 1987 році, через 12 років – у 1999 році – Анкара здобула офіційний статус кандидата на вступ у ЄС.

4 травня 2016 року Єврокомісія подала на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про введення безвізового режиму з Туреччиною. Для цього до кінця липня Анкара мала виконати низку вимог. Серед них – боротьба з корупцією, захист даних, судове співробітництво з усіма державами, розвиток співробітництва з Європолом та перегляд законодавства щодо боротьби з тероризмом.

11 травня стало відомо, що Європарламент призупинив роботу над безвізовим режимом для Туреччини, 24 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликав призупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС. Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявляв, що вважає вступ у Шанхайську організацію співпраці альтернативою Європейському союзу.

16 вересня 2014 року Верховна Рада України і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію. 11 липня 2017 року було завершено процедуру ратифікації документа. 1 вересня угода у повному обсязі набула чинності.

Із 11 червня між Україною та ЄС діє безвізовий режим.