В МЗС Білорусі заявили про готовність направити миротворців в Україну

5 канал 2
В МЗС Білорусі заявили про готовність направити миротворців в Україну

Про готовність виділити миротворчий контингент заявив у середу, 15 листопада, журналістам міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей за підсумками зустрічі в Москві з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє БЕЛТА.

"Ми готові виділити відповідний миротворчий контингент, якщо це буде прийнятно для всіх зацікавлених країн, для того, щоб брати участь у вирішенні миротворчих завдань", - сказав Макей.

Міністр нагадав, що ще в 2014 році президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю телеканалу Euronews заявив, що країна готова направити в Україну миротворчий контингент, щоб сприяти відновленню миру і спокою.

Дипломат підкреслив, що позиція Білорусі по ситуації у східних регіонах України давно відома: республіка вкрай зацікавлена в швидкому встановленні там стабільності.

"Ми, звичайно ж, готові зробити все для того, щоб ця конфліктна ситуація, яка сьогодні існує, вирішилася, і в ці райони прийшли мир і спокій", - наголосив він.

Макей нагадав, що Мінськ став майданчиком для регулярних переговорів Тристоронньої контактної групи з урегулювання кризи в Україні.

"Як би хто не оцінював діяльність цієї Тристоронньої контактної групи, я вважаю, що вона вносить продуктивний, важливий внесок у врегулювання кризових ситуацій. Ми маємо намір і надалі надавати майданчик, робити все можливе для забезпечення миру і стабільності в цьому регіоні", - заявив він.

Як повідомляв 5.UA, можливість участі представників РФ у майбутній миротворчій місії на сході неможлива. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі з очільником Міноборони Канади Харджитом Сейджжаном,

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі.