Через хропіння можна втратити сон та здоров’я

Експрес
Через хропіння можна втратити сон та здоров’я

Люди, чий партнер хропе, за час свого життя втрачають майже два роки сну, повідомляється в новому дослідженні.

Якщо ділити ліжко з людиною, яка хропе, це впливає на якість життя і на здоров’я. Храп змушує йти в іншу кімнату або проводити безсонні ночі.

За оцінками, близько 3,5 млн. людей – переважно жінки – постійно прокидаються від хропіння партнера. В середньому щоночі вони втрачають годину сну, пише Кореспондент.

За допомогою даних, зібраних університетом графства Суррей, фірма Lloydspharmacy підрахувала, що люди, які сплять поруч з людиною, яка хропе, щорічно втрачають більше 15 діб сну.

Кріс Фрост, що відповідає у фірмі за розробку ліків, говорить: "Більшість «хропунів» просто не розуміють, як сильно це впливає на здоров’я партнерів і заважає їхньому сну. Що ще гірше, вони не розуміють, наскільки хропіння є шкідливим для них самих. Хропіння здатне підвищувати ризик гіпертонії, серцевих нападів і інсультів".

"Крім того, хропіння шкодить здатності висипатися вночі, і вранці такі люди відчувають страшну втому, оскільки нічний подразник заважає міцному сну".

За даними Британської асоціації з вивчення сну, хропіння і проблем дихання, хропіння – це грубий звук, який лунає в результаті вібрації м’якого неба та інших тканин рота, носа і глотки. Його викликають звиви повітря в дихальних шляхах під час вдиху, що виникають через частково перекриті дихальні шляхи. Перешкода може знаходитися в будь-якому місці від носових ходів до голосових зв’язок.

Меріенн Деві, одна із засновниць асоціації, каже: "Хропіння вкрай шкідливе для того, з ким ви спите. Якщо порушення сну зберігаються багато тижнів, місяці і роки, це може негативно вплинути на фізичне і душевне здоров’я".

Сьюзан Венн з Центру питань старіння і статі при університеті графства Суррей виявила, що жінок, які хропуть, зазвичай уникають і називають "недостатньо жіночними". Чоловіки, проте, радісно обговорюють, як вони хропуть, і не відчувають ніякої провини.

"Чоловіки сприймають своє хропіння як даність набагато частіше, ніж жінки, які хропуть, – пояснює Венн. – Вони не вважають це своєю провиною. Навпаки, це вважається проявом мужності, приблизно як відрижка, і чоловіки вважають, що це нормально. Багато жінок не хочуть турбувати партнерів, а якщо намагаються підняти дану тему, роблять це недостатньо чітко. Пари, які довго живуть один з одним, зазвичай терплять хропіння".

Професор Майкл Полки – лікар-консультант з питань сну і дихання в королівській лікарні Бромптон у Лондоні. Його пацієнти проходять обстеження, яке дозволяє встановити, наскільки серйозні їхні проблеми: чи дійсно у них хропіння або, можливо, утруднене дихання під час сну – це порушення заважає вільно дихати вночі і підвищує сонливість вдень. Після цього лікар рекомендує певні заходи: від хірургічного втручання до спеціальних пристроїв, які кріпляться в роті, або масок для сну.

"Без сумніву, більшість людей дуже страждають через хропіння, – говорить він. – Деколи з боку це виглядає страшно смішно, але, якщо ви спите поряд з кимось хто хропе, тут вже не до сміху".