Експерт пояснив, чим викликана вимога щодо української мови у школах

Еспресо.TV

Обов'язковість ведення навчання в учбових закладах усіх типів суто на державній мові, яка затверджена новим українським законом про освіту, викликана недосконалістю існуючого законодавства й ситуацією в освіті

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів один зі співавторів закону Тарас Шамайда, який, зокрема, розробляв 7-у "мовної" статтю цього документу.

За його словами, через те, що в Україні досі діє одіозний закон Ківалова-Колісніченка деякі викладачі негуманітарного профілю вишів досі не перйшли на українську мову.

Аналогічна ситуація, зазначив він, спостерігається "в спортивних та музичних школах, які за статутом є формально з українською мовою навчання, навіть у Києві, не кажучи вже про схід і південь України".

"Це є ситуація, коли освіта реально не є україномовною", - наголосив Шамайда.

Питання мови викладання, на його думку, є не лише питанням культури чи літератури, а й "питання мбезпеки та національної єдності".

"Якби у нас був нормальний мовний закон і нормальна україномовна освіта, у нас би не було ситуації з окупацією Криму та Донбасу. Якби ми з проголошенням Незалежності ще 25 років тому прийняли нормальні законодавчі норми", - додав Шамайда.