Коли кожна подряпинка небезпечна: в Україні нагадали про хворих на гемофілію (Відео)

5 канал 1
Коли кожна подряпинка небезпечна: в Україні нагадали про хворих на гемофілію (Відео)

Щороку в Україні народжується близько 30 дітей з діагнозом гемофілія – це невиліковне генетичне захворювання, що пов'язане з порушенням згортання крові. Точного реєстру – досі не створено. Такі люди потребують щоденного догляду, адже кожна подряпина може загрожувати життю.

Як повідомив головний гематолог України Сергій Клименко, цього року вдалося забезпечити ліками вдвічі більше пацієнтів, ніж торік. Зокрема, лікарі хочуть організувати й домашнє лікування, щоб люди могли отримати певний запас медикаментів. А в екстремальному випадку – допомогти собі самотужки.

Організатори благодійного фонду "Діти з гемофілією" заохочують громадян ставати донорами. Таким чином пересічні українці зможуть допомагати хворим на гемофілію.

"Захворюванність на гемофілію є доволі сталою, як в Україні та і в світі. Більш-менш однакова кількість хворих з'являється щорічно. Якщо діагностики краще, то і в той рік може з'явитись більше відомостей про нові випадки гемофілії", – зазначив Клименко.

"Насправді ліки тільки одні, але для кожного типу захворювань це свій препарат. Препарати згортання крові внутрішньовенно... Просто у наших пацієнтів, у них відсутній фактор згортання, один з чинників. У кого восьмий, у кого дев'ятий", – пояснила організатор благодійного фонду Ніна Астафорова-Яценко.