Айсберги «завели» вчених у глухий кут у вивченні проблем глобального потепління

ВГОЛОС 1

Глобальне потепління, через яке шматки криги, що плавають, стали перешкодою для судноплавства, зірвало експедицію до Арктики, яка планувалася для вивчення ефектів глобального потепління.

Про скасування поїздки наукової команди канадського дослідницького криголама «Амундсен» повідомляє Livescience, пише Сегодня.

На першому етапі запланованої на 2017 рік експедиції криголам повинен був досягнути протоки Белл-Айл на сході Канади, проте тепер вона не відбудеться через несприятливу крижану ситуацію.

Відзначається, що потепління в Арктиці викликало зменшення крижаного покриву і зробило лід більш мобільним, пояснив Девід Барбер, науковий керівник експедиції. За його словами, рухливий лід не тільки ускладнить проведення наукових досліджень, а й викликає питання в плані безпеки експедиції.

«Ми проводимо великомасштабне вивчення зміни клімату, але він (клімат. –ред) задумавзірвати це дослідження», – пожартував науковець.

Чотирирічне дослідження вартістю $ 17 млн покликане оцінити вплив глобального потепління на морські і сухопутні екосистеми Арктики. У ньому беруть участь 40 вчених з п'яти канадських університетів.

«Вголос»