Богомолець: Тільки у первинній ланці сімейних лікарів не вистачає 3 тисяч медпроцівників

ZIK 1

Сьогодні Україні вже не вистачає 35 тисяч медичних працівників, і ця кількість буде прогресивно збільшуватися.

Про це заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:10 – 19:50) на телеканалі ZIK.

Щорічно медзаклади України випускають 10 тисяч працівників медичної сфери, із яких 7 тисяч виїздять за кордон або змінюють фах.

«Тільки з Києва, за інформацією профспілок, виїхало 4,5 тисяч медичних працівників. Тому лозунги МОЗу, що лікарі будуть конкурувати за пацієнтів є нереальними. Адже тільки у первинній ланці сімейних лікарів не вистачає 3 тисяч професіоналів, натомість чверть тих, які працюють, є пенсійного віку», – зауважила Богомолець.

Також голова комітету прокоментувала ситуацію з прихованою поступовою приватизацію медичних закладів, яка зараз відбувається в Україні.

«У попередню каденцію уряду ми боролися з міністром охорони здоров’я Олександром Квіташвілі, який пропонував повністю легалізувати продаж усіх лікарень. Тоді була спроба приватизувати все, зараз же іде спроба це зробити частково, через ненадання фінансування», – пояснила Ольга Богомолець.

Відтак, лікарні починають поступово шукати собі начебто інвесторів, які легко знаходяться, адже лікарні – це великий майнові комплекси де є багато землі.

«Я на усіх зустрічах звертаюсь до громад і головних лікарів, де пояснюю, що завжди потрібно дивитися на багато років уперед. Адже Україна через 20 років буде зовсім іншою, і люди будуть хворіти зовсім іншими хворобами. Тому сьогодні не потрібно вірити усім обіцянкам, через які сьогодні намагаються забирати українські лікарні», – наголосила Богомолець.