Сыроид: Поки в Україні немає жодного суду, який може назватися антикорупційним

Гордон
Сыроид: Поки в Україні немає жодного суду, який може назватися антикорупційним

В Україні немає жодного суду, який можна було б назвати антикорупційним, сказала віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд в інтерв'ю "Громадському радіо".

Вона зазначила, що антикорупційний суд – це "справді унікальний інститут".

Сироїд додала, що у США, Великобританії та інших країнах, "які цінують свою свободу й гідність", усі суди такі.

"На жаль, поки що в Україні ми не маємо жодного суду, який може назватися антикорупційним. Через мої заняття для суддів пройшло близько тисячі людей. Я можу назвати п’ять суддів, які зберегли свою професійну гідність упродовж цього процесу за ті 10 років, відколи я їх знаю, порахуйте, який це відсоток – 0,5%. Ми фактично не маємо цілісного суду як інституції, яка може витримати величезний тиск із боку нинішньої олігархічної системи: це буде і шантаж, і підкуп, і погрози, і так далі", – заявила віце-спікер.

30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя та новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня. 13 липня Порошенко підписав закон.

Згідно із ним, передбачено створення Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який розглядатиме окрему категорію справ, підслідних антикорупційному бюро. Водночас дати початку функціонування антикорупційного суду в законі не прописали.

15 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що в нього немає півтора або двох років, аби чекати на створення нового антикорупційного суду. "Можливо, причина не в назві установи, а в довірі, у функціонуванні, у професіоналізмі судової системи", – сказав президент. Він висловив сподівання, що наступного місяця у країні з'явиться антикорупційна палата. Порошенко зазначив, що у США та ЄС немає антикорупційних судів.

У відповідь колишній державний секретар США Джон Керрі сказав, що всі американські суди – антикорупційні.