11 країн НАТО протестують проти блокування Угорщиною євроатлантичної інтеграції України

Гордон
11 країн НАТО протестують проти блокування Угорщиною євроатлантичної інтеграції України

11 із 29 членів НАТО висловили протест через блокування Угорщиною євроатлантичної інтеграції України. Про відповідний лист 11 держав, посилаючись на неофіційну інформацію, повідомило угорське видання Magyar Nemzet.

У документі представники держав вказали, що конфлікт України з Угорщиною не мають переносити в площину відносин країн із НАТО.

Також вони зазначили, що не вважають проблему настільки серйозною, щоб вона перешкоджала стратегічним інтересам НАТО.

У листі йдеться, що погіршення відносин Альянсу з Україною Росія може сприйняти як успіх.

Після ухваленого 5 вересня у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

9 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в Ужгороді, що український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

27 жовтня Сіярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року в Брюсселі. Представник НАТО повідомив УНІАН, що засідання не планували на грудень.

За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон "Про освіту".