П'ять кращих книг лауреата Нобелівської премії з літератури

Сегодня
П'ять кращих книг лауреата Нобелівської премії з літератури

Нещодавно Нобелівську премію з літератури отримав британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Урочиста церемонія відбудеться лише 10 грудня, тому пропонуємо ознайомитися з 5 кращими книгами автора.

"Залишок дня"

Английский дворецький – це покликання, місія, важкий хрест, який звалює на себе головний герой Стівенс і несе з гідністю по життю. Правда, під завісу цього самого життя щось змушує повернутися назад, в минуле, і виявляється, що світ влаштований складніше, ніж підвідомче господарство дворецького.

"Не відпускай мене"

Тридцятирічна Кеті згадує своє дитинство в привілейованій школі Хейлшем, повне дивних недомовок, половинчастих одкровень і прихованої загрози. Вона немов подорожує в часі, гостро відчуваючи зміни, що відбулися навколо, і розповідає про те, що трапилося. "Не відпускай мене" – це не просто історія кохання, дружби і пам'яті, це граничне уречевлення метафори "служити всім життям".

"Похований велетень"

Автор переносить нас в Середньовічну Англію, коли бритти воювали з саксами, а землю огортала пелена, що змушує забувати щойно прожитий час так само швидко, як ранок, прожитий багато років тому. Літня пара, Аксель і Беатриса, залишають своє сільце і відправляються в повну небезпек подорож – вони хочуть знайти сина, якого не бачили вже багато років. Ісігуро розповідає історію про пам'ять і забуття, про помсту і війну, про любов і прощення.

"Коли ми були сиротами"

Найвідоміший детектив, інтелектуал Крістофер Бенкс з дитинства мріє розкрити таємницю загибелі своїх батьків – і нарешті йому представляється можливість зробити це. Однак розслідування Крістофера, в дуже неспокійний час відправився з Лондона в Шанхай, з екзотичної подорожі поступово перетворюється на подорож із Сьогодення в Минуле, зі світу ілюзій – в світ жорстокої реальності...

"Художник хиткого світу"

Герой роману – один з найзнаменитіших живописців довоєнної Японії – тихо доживає свої дні і мріє вдало видати заміж дочку. Але в спогадах він як і раніше там, в веселих кварталах старого Токіо, в хиткому, сутінковому світі приглушених пристрастей, дискусій про красу і потаємних задоволень...

Нагадаємо, Чак Паланік анонсував вихід нового "сміливого" роману.