Гриневич сподівається, що Порошенко підпише закон про освіту

Гордон
Гриневич сподівається, що Порошенко підпише закон про освіту

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сподівається на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту". Про це вона повідомила на брифінгу за підсумками зустрічі з главами дипломатичних місій, акредитованих в Україні, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Я сподіваюся, що президент підпише цей закон", – сказала Гриневич.

Вона підкреслила, що експертиза мовної статті закону в Раді Європи не має впливати на його підписання, оскільки вона може забрати багато часу.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №3491-д "Про освіту". Документ уводить 12-річну шкільну освіту, посаду освітнього омбудсмена і передбачає, що оклад педагогів залежатиме від підсумків їх сертифікації. Також розширено використання української мови у сфері освіти.

"Підхід, який там закладено, такий, що дошкільна і початкова освіта здійснюється рідною мовою. Під час навчання в початковій школі великий натиск робиться на оволодіння державною мовою. Починаючи з базової освіти, ми здійснюємо навчання українською мовою", – пояснила тоді Гриневич.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна повністю припинить міжнародну підтримку України через освітню реформу. Своє занепокоєння також висловило міністерство закордонних справ Румунії. Президент Молдови Ігор Додон закликав "київську владу переглянути нову політику щодо етнокультурних меншин". МЗС Польщі заявило, що простежить за застосуванням положень нового українського закону про освіту.

МЗС Росії також засудило ініціативу, хоча визнало, що "в законі російської мови не згадують".

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль закликав президента України Петра Порошенка ветувати закон. На його думку, ініціатива не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що Україна зберігає умови для вивчення нацменшинами рідних мов, однак є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району (Закарпатська область) цього року не склали зовнішнього тестування з української мови".

Міністри закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії надіслали главі МЗС України листа щодо мовних положень нового українського закону "Про освіту".

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Клімкіну та Гриневич зустрітися з послами країн Європейського союзу та роз'яснити їм деталі закону "Про освіту".