У США затримали українську активістку, яка протестувала проти концерту за участю російського піаніста Мацуєва і диригента Гергієва

Гордон 3
У США затримали українську активістку, яка протестувала проти концерту за участю російського піаніста Мацуєва і диригента Гергієва

У Вашингтоні 14 листопада заарештували активістку української діаспори Олексу Чопівську, яка протестувала біля Національного собору проти організованого за участю посольства Росії "Концерту за єдність". Про це повідомив "Голос Америки".

Зазначають, що Олекса разом із мамою роздавала листівки відвідувачам концерту, у якому брали участь російський диригент Валерій Гергієв і піаніст Денис Мацуєв. У 2014 році вони підписали публічний лист на підтримку дій Росії і позиції президента РФ Володимира Путіна щодо Криму.

Охорона собору попросила жінок покинути територію. Однак Чопівська навчалася у приватній школі при соборі і "відстоювала своє право залишатися на території рідної для неї організації", ідеться в публікації.

Поліцейські, які прибули за викликом начальника охорони, доправили активістку в дільницю й пізніше відпустили.

У коментарі виданню Чопівська розповіла, що її звинувачують у незаконному проникненні на приватну територію. Вона планує звертатися щодо цього до суду.

Посольство України у США розкритикувало підтримку американськими недержавними структурами "Концерту за єдність".