Участь РФ у майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі виключається - Полторак

Тиждень 5
Участь Російської Федерації (РФ) у майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі виключається. На цьому наголосив міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час зустрічі у Ванкувері з міністром національної оборони Канади Харджитом Сейджжаном, передає прес-служба Міноборони.

"Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній Місії. Вірю, що Місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя", - зазначив Полторак.

Він наголосив, що Миротворча місія ООН із мандатом діяльності має бути розгорнута на усій тимчасово окупованій території, принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту та виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів РФ, а також встановлення Місією контролю за станом зберігання важкого озброєння.

Як повідомлялось, 13 листопада представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер та та помічник президента Росії Владіслав Сурков зустрічалися у Белграді (Сербія), де мали обговорити введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Волкер заявляв, що РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу, а з українського боку для цього необхідна координація із ООН.

У вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.