"Усунули несправедливість": нардепи заднім числом підвищили собі зарплату (Відео)

5 канал

Народні обранці вирішили, що вони працюють не менше за урядовців – тож і собі підвищили зарплатню до рівня міністрів. За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів. За перебігом вечірнього засідання спостерігає кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

За постановою про забезпечення діяльності народних депутатів (№7172) за авторства членів комітету з питань регламенту, оклади обранців встановлюються на рівні окладів членів Кабінету Міністрів, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян на 1 січня календарного року.

Надбавки до зарплат нардепів будуть також на рівні надбавок членів Кабміну. Згідно з додатком до постанови, оклад народного депутата-члена комітету становитиме 10 прожиткових мінімумів, заступників голів комітетів – 10,3, голів комітетів – 10,5. Оклад заступника голови парламенту становитиме 11 прожиткових мінімумів, першого заступника – 11,5, спікера – 12.

"Приміром, посадовий оклад міністра нині становить 16 тис. грн. Такий самий розмір посадового окладу пропонується встановити народному депутату-членові комітету", – зазначив керівник комітету з питань регламенту Павло Пинзеник. Постанова набуває чинності з дня її ухвалення, а застосовується – з 1 жовтня 2017 року.

Дивіться також фотогалерею: