На чемпіонаті світу з шахів у Саудівській Аравії жінки не зобов'язані будуть носити хіджаб або абаю – ФІДЕ

Гордон 3
На чемпіонаті світу з шахів у Саудівській Аравії жінки не зобов'язані будуть носити хіджаб або абаю – ФІДЕ

Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) повідомила на своєму сайті, що домовилася з організаторами чемпіонату світу з рапіду і бліцу, який пройде в Саудівській Аравії, про необов'язковість дотримання мусульманського дрес-коду для учасниць.

"Чоловіки повинні носити темно-сині або чорні брюки, а також білі сорочки з краваткою чи без. Жінки повинні надягати темно-сині або чорні брюки, а також білі блузки з високим коміром. Під час партій жінки не зобов'язані носити хіджаб чи абаю", – ідеться в повідомленні.

У ФІДЕ назвали це рішення історичним, підкресливши, що раніше під час спортивних змагань у Саудівській Аравії винятків щодо дрес-коду не передбачали.

Федерація також заявила, що намагатиметься сприяти видаванню віз усім гравцям, незважаючи на обмеження, що існують у Саудівській Аравії для громадян окремих країн.

Чемпіонат світу зі швидких шахів пройде в Ер-Ріяді з 26-го до 30 грудня.

Чинна чемпіонка світу у бліці і рапіді Ганна Музичук з України 11 листопада заявила, що не захищатиме свій титул у Саудівській Аравії через необхідність носити абаю. За її словами, головних хусток в Ірані, де проходила першість світу з класичних шахів 2017 року, "було цілком достатньо".

Абая – традиційний верхній одяг арабських жінок. Вона являє собою тонку, зазвичай чорну, плащ-накидку. У Саудівській Аравії цей одяг рекомендований жінкам для носіння в публічних місцях.

Хіджаб – ісламська жіноча хустка.