Збірна України програла Словаччині в 1/8 фіналу Євробаскету-2017

Сегодня
Збірна України програла Словаччині в 1/8 фіналу Євробаскету-2017

Не дарма кажуть, що потрібно бути дуже обережними з нашими бажаннями. Більшість гравців збірної України в 1/8-й Євробаскету воліли зустрітися зі Словаччиною, ніж із Італією. Ніби як з нею повинно було бути легше. Але не тут-то було. Словачки, до слова, намагалися показати характер ще до початку матчу. Наш тренерський штаб вже зайшов в зал і зайняв свою лавку – найближчу, і розігруюча Балінтова вирішила не обходити через майданчик або за кріслами, а з гордо піднятою головою втиснулася між нашими наставниками і рекламним щитом, мовляв, ми вас не боїмося! До того ж Жиркова (згодом забила нам сім далеких) і компанія зробили домашню роботу, і спочатку у "синьо-жовтих" мало що клеїлося в нападі – проґавили ривок 0: 9. Особливо добре суперниці прикрили нашого найефективнішого гравця – Удоденко. Вона могла тричі за одну атаку кинути з-під кільця і не влучити і закінчила матч з 8 очками.

Цікаво, що вранці купити квиток на цей матч було нереально, і такий інтерес дивував – Україна стільки уболівальників не мала. Невже словаки викупили кілька тисяч перепусток? У підсумку на трибунах їхніх триколірних прапорів було дійсно більше, ні про який аншлаг не йшлося. Хоча до українців по крові додався фан-клуб нашої команди, що утворився тут за п'ять днів.

Але навіть їхньої підтримки сьогодні не вистачило – кидок у команди Володимира Холопова не йшов – тільки 30% залітали з поля і лише 17 забитих штрафних з 30 спроб. Різниця в першій половині різниця в рахунку перевалила за 10 очок. У третій чверті наші дівчата взяли волю в кулак і навіть вийшли вперед на два очки – розігралася Ягупова, та й Мазниченко забила неймовірну "трійку". Утриматися б нам на цій хвилі, але як не боролися – Мосс навіть розбили ніс – свій ривок не вдався, а от словачки знову почали йти вперед. Тактичні фоли нічого не дали – 68:82.

В очах українок, що не приховували сліз, стояло німе запитання: "Як так?" Словачки ж раділи, немов виграли Євробаскет: у цій парі вони були аутсайдерами і створили сенсацію. А Україна, яка останній раз виходила в плей-офф на ЧЄ у 1995-му, коли і виграла чемпіонат у Чехії, не змогла повторити свій переможний шлях.

Україна – Словаччина – 68:82 (16:22, 13:12, 27:23, 12:25)

Україна: Ягупова 24 + 7 передач + 5 підбирань, Дорогобузова 12 + 5 підбирань, Ольховик 11 Удоденко 8 + 6 підборів, Малашенко 7, Мазниченко 5, Білоцерківська 1

Словаччина: Зоряна 31 + 7 передач + 5 підбирань, Балінтова 17 + 6 підбирань + 5 передач, Ружічкова 13 + 13 підбирань, Юрченкова 11 + 9 підбирань.