Парубій пообіцяв МВФ ухвалення закону про Антикорупційний суд до кінця травня

АСН
Парубій пообіцяв МВФ ухвалення закону про Антикорупційний суд до кінця травня
Парубій пообіцяв МВФ ухвалення закону про Антикорупційний суд до кінця травня

Верховна Рада буде всіляко сприяти створенню Антикорупційного суду. Про це заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі в четвер із групою експертів Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) на чолі з керівником місії МВФ в Україні Рон Ван Роденом, передає кореспондент АСН.

"Українська сторона дуже високо цінує співпрацю з МВФ і робить усе можливе для виконання Меморандуму, а також для реформування української економіки. Дуже часто нам доводиться витримувати важкі дискусії, але головне те, що ухвалюємо важливі рішення для реформування економіки", - сказав він і розповів про реформи, які ухвалила Верховна Рада.

Зокрема Парубій наголосив на важливості Закону "Про приватизацію державного майна", схваленого в січні цього року: "Цей закон не тільки дозволяє почати приватизацію державних об'єктів, він ще й антикорупційний, створює прозорі правила для приватизації в Україні. Він дозволить одночасно і наповнити Державний бюджет і знизити корупційні ризики, які, на жаль, існують на державних підприємствах. У наших планах перейти до конкретних об'єктів приватизації. Сподіваюся, що цієї весни процес почнеться . Сповнений оптимізму, що вийдемо на позитивне рішення".

Одним з найважливіших законів у системі боротьби з корупцією, що стоять на порядку денному, Парубій назвав закон про Антикорупційний суд. Він зазначив, що докладає всіх зусиль для якнайшвидшого його створення, і нагадав, що в умовах активної дискусії про формат Антикорупційного суду в минулому році ним було направлено відповідні законопроекти до Венеціанської комісії. У відповідь та дала "тверді висновки і рекомендації, яким цей суд має бути".

Зараз, за його словами, після відкликання попередніх законопроектів інших авторів, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, внесений Президентом України щодо створення Антикорупційного суду. Він буде включений до порядку денного Ради в кінці лютого, а ухвалений, швидше за все, до травня. Нагадаємо, раніше МВФ висунув категоричні вимоги про створення АКС.