Сербія і Білорусь голосували проти резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму

Гордон
Сербія і Білорусь голосували проти резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму

Із держав Європейського континенту тільки три проголосували проти попереднього затвердження резолюції Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо Криму. Це випливає із фотографії результатів голосування на електронному табло, опублікованої у Twitter представництва України в ООН.71 держава підтримала український документ, 25 проголосували проти, 77 утрималися від голосування.

"Перелік країн, які голосували проти резолюції щодо Криму: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Сербія, ПАР, Сирія, Судан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве", – сказано у повідомленні.

14 листопада третій комітет Генеральної Асамблеї ООН, який займається соціальними, гуманітарними і культурними питаннями, ухвалив резолюцію про права людини в окупованих Росією Криму і Севастополі.

За словами постійного представника України при ООН Володимира Єльченка, резолюція підтверджує, що між Україною і РФ існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує застосування на тимчасово окупованій території російських законів і містить вимогу до РФ виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод українців у Криму.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила першу резолюцію про права людини в Криму і Севастополі. У документі Росію вперше назвали державою-окупантом, а АР Крим – тимчасово окупованою територією.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН у Гаазі схвалив заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.