Експерт розповів про прогрес і ризики України на шляху отримання траншу МВФ

5 канал 2
Експерт розповів про прогрес і ризики України на шляху отримання траншу МВФ

Рада виконавчих директорів МВФ повинна переконатися, що Україна має прогрес із запровадженням плану реформ. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон.

"Зараз дуже завчасно робити будь-які прогнози щодо цього. Спочатку ми маємо побачити, що реформи, потрібні для цього перегляду програми, є дійсно запровадженими. Нарешті, Рада виконавчих директорів МВФ має переконатися, що Україна має прогрес із запровадженням плану реформ", – сказав Ліптон.

Щодо виконання Україною поточної програми, перший заступник голови МВФ відзначив, що Україна провела величезну роботу зі стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або вирішення проблем банківської системи.

"Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання", – додав він.

Проте, за словами Ліптона, є ризики повернення назад. Так, зростання заробітної плати у державному секторі та деяких частинах приватного сектора було дуже високим порівняно з інфляцією.

"Якщо така ситуація зберігатиметься, це негативно позначиться на рентабельності та конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому. Тобто, Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. Так само існує багато інших ініціатив, які можуть призвести до зростання бюджетного дефіциту та загрожувати стабільності країни", – заявив представник МВФ.

Він наголосив, що на шляху до стійкого швидкого зростання Україна також має зробити кроки вперед, як планувалося. Девід Ліптон переконаний, що пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей, і немає жодного сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію у більш ранньому віці, щоб отримувати малі пенсійні виплати, які не здатні забезпечити гідне та стабільне життя.

Як повідомляв 5.UA, які умови має виконати Україна для отримання п'ятого траншу фінансової допомоги від МВФ.