1312 порушень та 670 тис. грн штрафу: 30 хвилин на київських дорогах

Факти ICTV 3

На дорогах Києва за 30 хвилин моніторингу було зафіксовано 1312 порушень. Сума штрафів за ці порушення склала б близько 670 тисяч гривень.

Такий висновок зробили волонтери Центру екологічних ініціатив Екодія в рамках кампанії Звільни смугу. Про це свідчать результати моніторингу ГО Екодія, передає Реанімаційний Пакет Реформ.

До уваги волонтери брали випадки як проїзду автомобілів смугами, призначеними для руху громадського транспорту, так і випадки паркування або зупинки приватних авто на цих смугах.

Активісти переконані, що через відсутність відео- та фотофіксації порушень на дорогах столиці бюджет Києва втрачає мільйони гривень щодня.

– З огляду на те, що розмір штрафу за проїзд і зупинку/стоянку смугами становить 510 гривень, загальний розмір штрафів за півгодини склав би 670 тисяч гривень. За 5 пікових годин на добу сума штрафів могла б сягнути майже 7 млрд в гривень. Проте, через відсутність відеофіксації сьогодні практично неможливо притягнути водіїв до відповідальності за порушення правил стоянки/зупинки та проїзду смугами громадського транспорту, – заявляють в ГО Екодія.

Читайте:  Щоб розбудив і попередив: як обрати відеореєстратор

Нагадаємо, що Петро Порошенко підписав Закон, що передбачає введення фото- та відеофіксації. Механізм повинен запрацювати до кінця 2018 року. На деяких автомагістралях країни вже встановили систему відеоспостереження.