Ракета Ілона Маска доставить на МКС суперкомп'ютер Hewlett Packard

ZAXID.NET

Ракета SpaceX доставить на Міжнародну космічну станцію суперкомп’ютер. Про це повідомляє CNN.

Як зазначається, Spaceborne Computer, що був створений компанією Hewlett Packard, стане найпотужнішим комп’ютером, який коли-небудь працював у космосі. «На борту космічної станції вже є безліч пристроїв, які можна знайти в будь-якому магазині електроніки, включно з ноутбуками HP. Але суперкомп’ютер – це дещо інше. Це набагато потужніша апаратна частина, яка може опрацьовувати величезні об’єми даних і відправляти результати на інші комп’ютери за кілька секунд», - зазначає видання.

За словами Марка Фернандеса, інженера HP, який очолює цей експеримент, суперкомп’ютер має здатність проводити один трильйон обчислень в секунду – майже в 100 разів більше ніж будь-який звичайний комп’ютер.

Суперкомп'ютер HP для МКС (NASA)

Скептики твердять, що комп'ютер може не витримати суворих умов, наприклад, високого рівня радіації. «Дехто вважає, що протягом перших же хвилин він або згорить, або замерзне», – сказав Фернандес.

Як повідомляється, комп’ютер буде підключено та введено в експлуатацію орієнтовно 4 вересня. Ракета Falcon 9 стартуватиме в понеділок, 14 серпня.