Снаряди перелітають позиції і руйнують селище: під Горлівкою лютує нова рота найманців (Відео)

5 канал
Снаряди перелітають позиції і руйнують селище: під Горлівкою лютує нова рота найманців (Відео)

Бійці, які несуть оборону поблизу Горлівки, що на Донеччині – говорять про інтенсивнішу стрілянину з боку ворога. Терористи б'ють прицільно і постійно провокують на вогонь у відповідь. Армійці зазначають – так терористи намагаються визначити вогневі позиції та випробовують сили військових. Репортаж "5 каналу" з передової.

На ворожих позиціях поблизу окупованої Горлівки відбулася ротація. Нову роту проросійських найманців п'ять днів тому зафіксували українські військові. Кажуть, відтоді ситуація загострилася.

"До цього більш хаотично було, обстріли велися не саме по якимось опорним пунктам, а десь рядом лягало. Вони не бачили куди стріляють. То зараз більш прицільно. Не знаю, хто став з тієї сторони, але ці вже більш прицільно працюють", – каже Сергій. Як розповідає захисник цих позицій, за териконом ворожа артилерія. Озброєння терористи застосовували три дні тому: "Важке. У них там танки, САУшки чутно і "ГРАДи" постійно чути. Але вони не сюди працюють, в більшості десь в сторону Авдіївки, Піски".

Ворожі групи намагаються мало не впритул наблизитися до опорних постів бійців АТО та відкривають вогонь зі стрілецької зброї. Як пояснює боєць Назар: "Випробувати наші сили, взнати яке у нас озброєння, чим відбиваємось. Побачили, доповіли, дали відсіч".

Здалеку ворог застосовує великокаліберну зброю. Від таких обстрілів потерпають мирні мешканці Майорська, Зайцевого та Жованки. "Всі їх снаряди перелітають наші позиції і потрапляють в селище. Страждають люди, руйнуються лінії електропередач, газопроводи тощо", – наголошує інший армієць, теж Сергій.

На побут, бійці не скаржаться. Навіть із болотом, яке утворилося після дощів, вигадали як боротися – в низині на позиціях закопали 100-літрову бочку, в яку і збирається вода. На запитання про настрій та бойовий дух армійці відповідають посміхаючись без слів.

Євгенія Китаїва, Ганна Кудрявцева, "5 канал"