Борислав Береза: Відставка Єгора Соболєва буде черговим доказом псевдодемократичних процесів в Україні

Гордон
Борислав Береза: Відставка Єгора Соболєва буде черговим доказом псевдодемократичних процесів в Україні

У разі зняття нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції його місце має обійняти представник опозиції, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник голови цього комітету, позафракційний народний депутат Борислав Береза.

"Був 241 голос за те, щоб внести питання про відставку Соболєва до порядку денного. Я, чесно кажучи, здивований і розчарований. Однак є голоси і ці ж люди підтримають відставку. Тобто, найімвірніше, його знімуть із посади. Але відставка Єгора Соболєва буде черговим доказом псевдодемократичних процесів в Україні. Річ у тім, що комітет зі свободи слова, регламентний комітет і комітет з боротьби з корупцією мають бути під контролем опозиції. Якщо ці комітети віддати представникам коаліції, то ми побачимо ситуацію з розряду "бджоли проти меду". Вони не будуть бачити корупції, порушень свободи слова та регламенту. Навіть за Януковича (екс-президент України Віктор Янукович."ГОРДОН") ці комітети контролювала опозиція", – зазначив Береза.

На його думку, без тиску з боку Заходу коаліція передасть керування комітетом одному зі своїх представників.

"Якщо антикорупційний комітет очолить представник коаліції, то хто ж її буде контролювати. Самі себе? Я слабо вірю, що бджоли ополчаться проти меду. У нардепів може бути конфлікт із Соболєвим, але комітет має залишитися під контролем опозиції. Проте шанси на це просто мізерні. Я б сказав, нікчемні. Сподіваємося на тиск Заходу, їхня допомога нам зараз дуже потрібна", – підкреслив Береза.

6 грудня народні депутати України від фракцій Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" та "Відродження" ініціювали процедуру відставки Соболєва і визнали його роботу незадовільною.

7 грудня Верховна Рада внесла до порядку денного проект постанови про відсторонення Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Згідно із законом "Про комітети Верховної Ради України", голову комітету можуть обрати або усунути народні депутати, проголосувавши за відповідну постанову.

Голову комітету можуть відкликати з посади за його заявою або в разі незадовільної роботи на посаді, а також з інших причин, які унеможливлюють його подальше перебування на посаді.

Соболєв очолив антикорупційний комітет Верховної Ради у грудні 2014 року.