Вчені заявили про можливе затоплення великих прибережних міст до 2100 року

Дзеркало Тижня 3
Вчені заявили про можливе затоплення великих прибережних міст до 2100 року

Рівень моря підніметься більш ніж на півметра.

Вчені заявили про те, що до кінця сторіччя великі прибережні міста можуть бути затоплені через те, що рівень моря підніметься більш ніж на півметра. Висновки дослідників опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У ході дослідження вчені проаналізували дані з супутників, які були отримані протягом 25 років, а потім побудували кліматичні моделі моря. В результаті було встановлено, що з 1993 року підйом вод Світового океану прискорюється на додаткові 0,084 міліметра на рік. Враховуючи, що середній зріст за цей період оцінюється в 2,9 міліметра на рік, в період з 2005-го до 2100 року океан підніметься на 65 сантиметрів.

Кліматичні моделі, які прогнозують, що підйом рівня моря буде постійною величиною, передбачають зростання на 30 сантиметрів за той же період. У новому дослідженні вчені оцінили розширення об'єму океану через нагрівання, кількість танучого льоду і вплив вулканів.

Причиною повеней, які вдарять по узбережжях Південної Флориди, Бангладешу, Шанхая і частини Вашингтона, експерти називають катастрофічне танення льоду в Гренландії і Антарктиді через глобальне потепління.

Читайте також: Глобальне потепління зробить життя на Землі нестерпним – Хокінг

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. 

За матеріалами: Naked Science /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter