Перший заступник голови партії Відродження Володимир Пилипенко: Судову реформу потрібно починати зі змін в судах першої інстанції

Факти ICTV 1

Судову реформу потрібно починати не з Верховного суду, а в першу чергу зі змін на рівні судів першої інстанції.

Володимир Пилипенко

Таку думку в ефірі телеканалу Прямий висловив перший заступник голови партії Відродження, представник України у Венеціанській комісії (2013-2017) Володимир Пилипенко, коментуючи майбутнє голосування парламенту за судову реформу.

Він додав, що починати реформу судової системи з Верховного суду – те ж саме, що будувати будинок, починаючи з даху. У той час як однієї з головних проблем судової системи сьогодні є брак кадрів на рівні районних судів.

– У результаті вже проведених змін у судовій системі за останні роки в країні через елементарну відсутність суддів працюють 13 судів першої інстанції. Одні судді пішли у відставку, в інших закінчився термін повноважень. Ще понад 450 суддів просто не призначає президент. У результаті – українці не мають можливості навіть звернутися до суду, що обмежує право громадян на правосуддя, – сказав Володимир Пилипенко.

Читайте: Глава фінкомітету Рибалка в США розповів конгресменам про українські реформи

За його словами, така ситуація з кадровим голодом характерна не тільки для районних судів у регіонах, а й для столиці.

– У Києві розгляд побутових цивільних справ призначають аж на весну 2018 року. Тобто людям доведеться чекати більше року аби розподілити майно або отримати дозвіл на вивезення дитини за кордон, – наголосив перший заступник голови партії Відродження.

Як повідомлялося, голова держави розраховує, що Верховна Рада ухвалить у другому читанні законопроект №6232 про врегулювання діяльності нового Верховного Суду на пленарному тижні 19-22 вересня.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела 12-річне навчання у школі з 2027 року і схвалила підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 4 прожиткових мінімумів для працездатних громадян поетапно до 2023 року.