КНДР знову пригрозила США ударом по острова Гуам

Гордон 2
КНДР знову пригрозила США ударом по острова Гуам

Північна Корея знову пригрозила ракетним ударом по американському острову Гуам у Тихому океані. Про це 13 жовтня заявив представник міністерства закордонних справ КНДР, повідомляє канал CNN із посиланням на державне північнокорейське агентство ЦТАК.

У КНДР заявили, що попереджали США про "заходи самооборони", зокрема і про удар по Гуаму.

У статті газети перераховано "загрози" з боку США, зокрема – багаторазові заяви американського президента Дональда Трампа, військова співпраця США і Південної Кореї, розгортання американського атомного підводного човна й авіаносця в регіоні.

У КНДР підкреслили, що США "будуть відповідальними" за ескалацію ситуації на Корейському півострові.

9 серпня КНДР уже погрожувала США ударом по Гуаму.

З 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Останнє – 3 вересня цього року. Протягом останніх двох місяців вона провела кілька запусків балістичних ракет.

Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання в країну нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.

30 вересня в Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північної Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості в переговорах про денуклеаризацію, при тому, що у США були прямі канали зв'язку з КНДР.

7 жовтня президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що "президенти і їхні адміністрації говорили з Північною Кореєю 25 років, укладали угоди і виплачували величезні суми грошей, але все це не працювало".

"Пробачте, але тільки одна річ може спрацювати", – резюмував він.

Коли журналісти попросили Трампа пояснити його останній твіт, він заявив, що "нічого пояснювати". На запитання, яка "одна річ" може спрацювати, президент відповів: "Ви досить скоро це зрозумієте".

9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "військових варіантів" протидії КНДР.