Глава Siemens не пішов на зустріч з Путіним – ЗМІ

Гордон 2
Глава Siemens не пішов на зустріч з Путіним – ЗМІ

Виконавчий директор німецького концерну Siemens Джо Кезер не був присутнім на зустрічі президента РФ Володимира Путіна з представниками ділових кіл Німеччини, що відбулася 12 жовтня в Сочі (Росія). Про це у колонці для "Німецької хвилі" повідомив економічний оглядач Андрій Гурков.

"Це, безумовно, демарш. І безпрецедентний випадок в історії традиційно вельми теплих взаємин між німецьким великим бізнесом і російським керівництвом. Своєю демонстративною відсутністю... глава Siemens недвозначно дав зрозуміти, наскільки глибоко німецький концерн ображений тим, як його ошукали в Росії, де він почав працювати понад півтора століття тому", – написав він.

За словами Гуркова, поведінка Кезера "підсилює підозру", що німецькому концерну свого часу у Москві на найвищому рівні давали гарантії, що з їхніми турбінами "все буде чисто і в Крим вони не потраплять".

"І слово своє цинічно порушили. Розчарування особисто Кезера тим більше зрозуміле, що три з половиною роки тому, у розпал кримської кризи, жоден німецький капітан великого бізнесу не став проявляти настільки підкреслену лояльність щодо російського керівництва, як він", – зазначив оглядач.

Зі звіту про зустріч Путіна з представниками німецького бізнесу на сайті російського президента випливає, що назву німецького концерну згадали лише раз, але не Путін, а президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Він назвав Siemens одним із партнерів, з якими має справу його країна.

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті. 6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.

21 липня в Siemens заявили, що до Криму незаконно перемістили чотири їхні газотурбінні установки, які влітку передали для електростанції в Тамані (Краснодарський край). Компанія подала в суд позови у справі про постачання газових турбін до Криму. Вона також заявила, що ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями в галузі постачання обладнання для парогазових електростанцій.

24 липня Німеччина запропонувала розширити санкції проти Росії через турбіни Siemens.

Офіційний журнал Європейського союзу 4 серпня опублікував доповнення до списку осіб і компаній, які зазнали санкцій у зв'язку з анексією Криму. До нього увійшло три людини і три юридичні особи, причетні до постачання на півострів турбін німецької компанії Siemens.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.