Як лікують, коли нежить затягнувся

Експрес
Як лікують, коли нежить затягнувся
Затяжний нежить може неабияк погіршити якість життя людини. Дихати стає важко, виникають проблеми зі сном, подразнюється слизова. "Країна здоров'я" розповіла, як лікувати недугу.
Лікування тривалого нежитю завжди комплексне. Вдома доведеться кілька разів на день промивати ніс сольовим розчином, використовувати судинозвужувальні краплі і антигістамінні засоби, які зменшують набряк слизової і полегшують дихання. При гнійному процесі не обійтися без антибіотиків - інакше від інфекції не позбутися.
Ще одним ефективним і часто вживаним промиванням є метод "зозулі": в одну ніздрю за допомогою шприца без голки вводять лікувальний розчин, з іншого відкачують вміст пазух спеціальним електровідсмоктувачем. Після таких процедур в пазухи носа вводять антибактеріальний препарат. Коли стихне гострий процес, призначається фізіотерапія: фоно і електрофорез, лазеротерапія та інші.
Іноді при запущеному гаймориті і інших гнійних запаленнях не обійтися без проколу стінки пазухи. Це крайній захід, який застосовують за відсутності ефекту від консервативного лікування. Також хірургічне втручання потрібне при хронічному нежитю, викликаному поліпами або викривленнями носової перегородки.