Міністр оборони розповів про докорінну зміну структури ЗСУ

Експрес
Міністр оборони розповів про докорінну зміну структури ЗСУ
Протягом минулого та нинішнього року контракт на проходження військової служби у ЗС України уклали 104 тис. осіб.
Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю, опублікованому на сайті МОУ.
“Тільки рішення останніх років дали практичний результат. Торік контракти на службу в Збройних Силах уклали майже 70 тисяч чоловік, цьогоріч - 34 тисячі. Більшість з них мають бойовий досвід і потужну патріотичну мотивацію. Наразі наша армія у переважній більшості контрактна”, - сказав він.
За словами міністра, кількість військовослужбовців строкової служби становить близько 20 тис. осіб, їх не залучають до виконання бойових завдань.
“Також готовий виконувати поставлені завдання і понад 100-тисячний корпус резервістів, з якими проводиться інтенсивне навчання у складі бригад. Це правильний шлях”, - додав Полторак.
Глава оборонного відомства також повідомив, що у пунктах постійної дислокації військовослужбовці мінімально отримують щомісяця 7,5 тисяч гривень, на лінії зіткнення - 17,5 тисяч. При цьому, додав він, нині грошове утримання військових є недостатнім. “Військовослужбовець має отримувати стільки грошей, щоб, ризикуючи життям і здоров’ям на завданні, він не думав про побут сім’ї, - чи вистачило дружині грошей на підготовку дітей до школи, чим нагодувати родину, сплатити комунальні платежі тощо”, - сказав він.