Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у зв'язку з ухваленням закону про освіту. ФОТОрепортаж

Цензор.НЕТ
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Твіттер речниці МЗС України Мар'яни Беци.
"Сьогодні ми в Бухаресті. Вже зранку Павло Клімкін дає інтерв'ю румунським ЗМІ: щодо закону про освіту і російської агресії", - розповіла вона.
Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 01
За її словами, на зустрічі з румунськими парламентаріями Україна отримала сигнал про те, що "ми партнери і виступаємо за конструктивний діалог під час обговорення освітнього закону".
Також читайте: Гриневич з приводу закону про освіту: "Мовні гетто" нацменшин - це політично уразлива територія для територіальних претензій
У свою чергу Павло Клімкін, предметно пояснив румунським парламентаріям положення закону про освіту.
"Важливо, як він буде імплементуватися. Будемо більше співпрацювати з румунською громадою. Жодна румунська школа не буде закрита. Ніякої асиміляції. Закон - не про зменшення можливостей, а про їх розширення для нацменшин. Кожен громадянин України повинен мати майбутнє в Україні", - підкреслив Клімкін.
Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 02Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 03

Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 04Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 05Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у звязку з ухваленням закону про освіту 06

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Також читайте: Людина, яка закінчує українську школу, має говорити українською мовою, - Порошенко

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Водночас голова МЗС Угорщини відмовився зустрічатися з Клімкіним під час свого візиту на Закарпаття, а 9 жовтня він заявив: "Угорщина зажадає переглянути Угоду про асоціацію Україна-ЄС у найближчий понеділок".