Суд зобов'язав відкрити кримінальне провадження проти глави НБУ

Новое Время
Суд зобов'язав відкрити кримінальне провадження проти глави НБУ

Суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження щодо голови Національного банку України і власника істотної частки банку Фінанси і кредит.

Про це йдеться в постанові Солом'янського районного суду, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень.

Позивач подав скаргу на бездіяльність органів НАБУ, зазначає ЕП.

За заявою позивача, він в кінці серпня направив до НАБУ лист, в якому повідомлялося про вчинені кримінальні правопорушення зазначеними особами. Однак справу досі порушено не було.

На суд представник НАБУ не з'явився. Солом'янський суд, розглянувши аргументи позивача, ухвалив скаргу і зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження.

Нагадаємо, в лютому 2015 повідомлялося, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження стосовно голови Національного банку Валерії Гонтаревої за ч. 2 ст. 364 КК про зловживання владою.

У січні 2017 року НАБУ початоло досудове розслідування щодо Гонтаревої і директора-розпорядника Фонду гаратірованія вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна за зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги.

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва подала заяву про відставку 10 квітня 2017.

З 11 травня в.о. голови Нацбанку став перший заступник колишнього голови НБУ Яків Смолій.

У серпні Печерський районний суд міста Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України поновити слідство проти Гонтаревої.