"Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб": нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році. ФОТОрепортаж

Цензор.НЕТ 2

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Новости Донбасса".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 01

Він, як і кілька тисяч інших місцевих жителів, прийшов у цей день на мітинг, щоб підтримати єдність. Але цих зусиль виявилося недостатньо - бойові дії не припиняються вже четвертий рік, Донецьк поза зоною доступу для сотень тисяч переселенців. Вбивця або група кілерів Дмитра досі не покарані.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 02

"Новости Донбасса" уточнили у своїх джерел у правоохоронних органах, на якій стадії перебуває розслідування. З'ясувалося, що зараз коло підозрюваних розширилося до 8 осіб. У поліції впевнені, що вбивство було навмисним. Кримінальне провадження відкрито за частиною 2 статті 249 Кримінального кодексу України (масові заворушення, які призвели до загибелі людини).

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 03

Чернявського вдарили ножем під час одного з проривів проросійських мітингувальників через кордон міліції до автобусів біля "Макдональдса". Тоді учасники проросійського мітингу накинулися на групу активістів за єдину Україну. Увечері 13 березня 2014 року в лікарні за допомогою звернулися 22 постраждалих.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 04

Вже наступного дня новопризначений міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підозрюваний у вбивстві - людина на прізвисько "Кат".

Через рік нардеп Антон Геращенко повідомить ті ж дані, але додасть ім'я підозрюваного - Віталій Кікоть. Зараз він як і раніше входить у коло підозрюваних, але він уже не головний фігурант. У квітні 2014 року міліція Донецької області вказала на ще одного підозрюваного у вбивстві Дмитра. Правоохоронці керувалися відеозаписом, на якому побачили, як від Чернявського, який упав, з ножем відходить чоловік у чорній шапці. Його як і раніше розшукують по фотографії. Особу чоловіка не встановлено.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 05

Тоді ж 13 осіб отримали від поліції підозри про участь у масових заворушеннях у рамках кримінальної справи про вбивство Дмитра Чернявського.

Костянтин Пожидаєв, який тоді був головою обласного управління МВС, розповів, що одну особу було заарештовано, ще восьмеро залишилися під домашнім арештом. Решта були відпущені під особисте зобов'язання. Що сталося з усіма цими людьми під час захоплення міста - невідомо. Ймовірно, більшість із них уникнули слідства.

"Новости Донбасса" з'ясували список тих, кого поліція Донецької області підозрює в участі в масових заворушеннях, які привели до загибелі Дмитра Чернявського. Підкреслимо, що їх підозрюють не безпосередньо в зумисному вбивстві, а в організації заворушень, які призвели до загибелі активіста.

Згаданий Віталій Кікоть - уродженець Донецька. Йому 28 років. Розшукується Покровським відділом поліції. За даними джерела НД, має два паспорти. Другий його паспорт виданий на ім'я Віталія Радевича. Наприкінці 2015 року сепаратистський канал "Перший республіканський" спілкувався з ним як із "заступником міністра транспорту ДНР" і членом журі конкурсу "Леді Донецької народної республіки".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 06 Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 07

Уродженець Донецької області Леонід Денисенко. Йому 28 років. Підозрюється у масових заворушеннях. Розшукується Селидівським відділом поліції. У 2014 році брав участь у проросійських мітингах у Донецьку. Його дані є в базі "миротворця". Веде сторінку в соціальній мережі. Дивлячись на його фото, можна зробити висновок, що він буває в Росії.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 08

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 09

Уродженець Макіївки Дмитро Луговський, якому 33 роки. За даними поліції, він зараз перебуває в лавах бойовиків "ДНР".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 10

Донеччанин Олег Галан, якому 40 років. За даними джерела, зараз служить дальномірником-оператором у військовій частині №08805 "ДНР". Судячи з фото в соціальних мережах, буває в Росії.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 11

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 12

Донеччанин Іван Шестопал, якому 29 років. Є донька. Судячи з фото в мережі, буває в Росії.

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 13

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 14

Є в списку підозрюваних ті, про кого в публічному доступі немає інформації. Це 24-річний Антон Павлюченко і 42-річний Сергій Бабенко з Донецька, а також 31-річний уродженець Димитрова Артем Христенко. Останній, за даними джерела, сьогодні воює в лавах бойовиків "ДНР".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 15

Поліція сьогодні встановила 183 особи, які чотири роки тому брали участь у захопленні будівлі Донецької обласної адміністрації 5 березня і проросійських мітингах 8-16 березня. З них 68 осіб зараз воюють у лавах незаконних збройних формувань "ДНР".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 16

Що ж стосується мітингу 13 березня 2014 року, то крім 8 основних підозрюваних, ще 16 осіб отримали заочні підозри. Їх оголошено в розшук: Костянтин Артеменко, Сергій Кушпіта, Данило Смолянінов, Олександр Орлов, Валерій Скороходов, Роберт Доня, Анатолій Уваров, Олексій Шевченко, Олександр Гурба, В'ячеслав Бєльський, Михайло Чумаченко.

Серед розшукуваних є і досить відомі активісти, яких у самій "ДНР" вже не вважають своїми прихильниками: комуніст Борис Литвинов, глава "виборчкому" Роман Лягін, глава місцевої громадської організації Олександр Хряков, екс-голова "народної ради ДНР" Андрій Пургін, севастопольський активіст Геннадій Басов.

За чотири роки отримали підозри 2888 осіб за участь у незаконних збройних формуваннях і пособництві їм.

Всього в структурі угруповання "ДНР" сьогодні налічується понад 20 тисяч осіб. З них понад 5 тисяч є так званою владою: це і силові органи, і чиновники, і розвідка. Близько 6 тисяч осіб входять до лав бойовиків "ДНР".

Коло підозрюваних розширилося до 8 осіб: нові подробиці вбивства активіста Чернявського в Донецьку в 2014 році 17

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3055377